Dlouhodobá péče o blízké

Víte, že přibližně každý čtvrtý dospělý člověk se do 80 let stane závislý na pomoci druhých? Podle statistik je v České republice zhruba 330 000 lidí, kteří ze zdravotních důvodů potřebují dlouhodobou péči. Ve většině případů o své blízké pečujeme doma, což často znamená omezit zaměstnání. Stát sice poskytuje příspěvek na péči o dlouhodobě nemocné, ten však postačuje na pokrytí sotva poloviny skutečných nákladů na péči.

Jak tedy zajistit dlouhodobou péči?

Na český trh nově vstoupilo unikátní pojištění dlouhodobé péče. Je určeno pro ty, kteří nechtějí být závislí pouze na své rodině při ztrátě soběstačnosti. Pojištění si mohou uzavřít osoby starší 45 let a kryje situace, kdy člověk není schopen zvládat základní životní potřeby jako mobilita, orientace, komunikace, stravování, oblékání, obouvání, tělesná hygiena a další.

Při ztrátě soběstačnosti je z pojištění vyplácena penze až ve výši 18 000 Kč/měsíčně, a to až po dobu 10 let. Tyto finanční prostředky lze následně použít třeba k zajištění úhrady nadstandardních léků, speciální výživy, k úpravě domu či bytu, ke koupi zdravotních pomůcek, zajištění výpomoci v domácnosti, apod.

Jde tedy o zajímavý nástroj, který může rodině nejen výrazně finančně ulehčit, ale zároveň i pomoct zajistit kvalitnější dlouhodobou péči pro své blízké. Pro zjištění detailních informací a parametrů můžete využít kontaktů na tomto webu.

Zdroj dat: MPSV ČR 2013, veřejné zdroje, Aegon Pojišťovna 2016

Lukáš Hrančík
Lukáš Hrančík je lektor, MLM podnikatel, finanční konzultant a autor online projektu Provize do rodiny. Umí nastavit finanční produkty tak, aby byla část provizí vyplacena klientovi do rodiny. Ukazuje, jak být bohatší díky správným finančním znalostem a návykům.