Neprodávejte svůj čas, šetřete si ho pro sebe

Říká se, že nejcennější komoditou, kterou máme, je čas. Všichni ho máme stejně, den každého má čtyřiadvacet hodin. Hodin, které můžeme využít k realizaci svých snů a uskutečňování své úspěšné cesty, nebo hodin, které vyměníme za mnohdy neodpovídající finanční odměnu.

MLM systém přináší nový soubor pracovních návyků, které vedou ke spokojenějšímu životu.

Lidé jako zaměstnanci často získávají jeden škodlivý návyk. Naučí se zahálet. Marnit čas. Ukrajovat po kousíčkách z koláče, který ještě zbývá do konce pracovní doby. V zaměstnání totiž nejčastěji prodáváme právě svůj čas, v jehož rámci vykonáváme svěřené činnosti. Ohodnocení na základě výkonu není standardním modelem, u některých obchodních pozic funguje systém odměn v rámci provizí. A právě obchodníci nejzřetelněji vidí, jak cenný je jejich čas.

Obchodníci a lidé, kteří jsou vypláceni s ohledem na svůj výkon, často také požadují svobodnější podmínky pro výkon zaměstnání. Dříve nebo později přijdou na to, jak důležité je mít svůj čas ve své moci. A pochopitelně začnou hledat způsob, jak dělat věci po svém. Jedná se totiž o jejich výsledky. O jejich cíle.

Inovativní MLM systém

MLM systémy přinesly revoluci ve vázanosti práce na konkrétní činnost nebo časový náklad. Jediným cílem, který sledují, je výsledek. Přináší tak netušenou svobodu v profesním a také osobním životě. Být pánem svého času a úspěchu je totiž rozhodujícím faktorem pro životní spokojenost a naplňování vlastních cílů. Zaměstnanci ztrácejí tuto svobodu výměnou za finanční odměnu, která je často vázána k určitému podílu svého času, který zaměstnavateli prodají. Není se tak čemu divit, že i v sebelepším zaměstnání člověk časem ztrácí energii a klesá jeho výkonnost.

Oproti tomu flexibilní nakládání s vlastními zdroji, které MLM umožňuje, vede k dlouhodobé motivaci a radosti z výsledků práce. MLM systémy přinášejí nezávislost a spolu s ní také nové příležitosti. Je ovšem zapotřebí přestat vydělávat peníze prodejem svého času.

Lukáš Hrančík
Lukáš Hrančík je lektor, MLM podnikatel, finanční konzultant a autor online projektu Provize do rodiny. Umí nastavit finanční produkty tak, aby byla část provizí vyplacena klientovi do rodiny. Ukazuje, jak být bohatší díky správným finančním znalostem a návykům.